Etusivu PalvelutPäätöksenteko ja talousKaupunginvaltuustoKaupunginvaltuuston jäsenet 2013-2016
Palvelut
Valitse taso

Kaupunginvaltuuston puheenjohtajisto 2013-2016 

Järvenpää pj.jpg Turkia vpj.jpg Arola II vpj.jpg

Heikki Järvenpää
Puheenjohtaja          

Juha Turkia
I varapuheenj
ohtaja

Tapio Arola
II varapuheenjohtaja

 

Kaupunginvaltuuston jäsenet 2013-2016


Suomen Sosialidemokraattinen Puolue

Hirvikallio Martta NETTI.jpg

pääluottamusmies
Martta Hirvikallio
040 568 6509

martta.hirvikallio@gmail.com

Hyoppinen-Sipari Ulla-Riitta NETTI.jpg

työsuojeluvaltuutettu/sairaanhoitaja Ulla-Riitta Hyöppinen-Sipari
040 746 1035
ulla-riitta.hyoppinen@eksote.fi


 

sähköasentaja
Tarmo Häkkinen
040 594 9870
tarmo.hakkinen@pp1.inet.fi

Iljin netti.jpg

perhekodin kasvattaja
Harri Iljin
044 584 9444
harri.iljin@gmail.com

Kakkola Risto NETTI.jpg

varastonhoitaja 
Risto Kakkola

040 668 4749, 040 763 5780
risto.kakkola@pp.inet.fi

Kiljunen netti.jpg

johtava sosiaalityöntekijä, kansanedustaja Anneli Kiljunen
Sosialidemokraattisen
valtuustoryhmän varapuheenjohtaja
050 511 3123
anneli.kiljunen@eduskunta.fi

Kujala Sanna NETTI.jpg

yhteisöpedagogi 
Sanna Koskenranta
050 340 8245
sanna.koskenranta@sdp.fi

Kukkonen Päivi NETTI.jpg

toiminnanjohtaja 
Päivi Kukkonen

Sosialidemokraattisen valtuustoryhmän puheenjohtaja
0500 410 601
paivi.kukkonen@netti.fi

Myllynen Juha NETTI.jpg

tekninen neuvoja 
Juha Myllynen
040 506 1634
myllynja@gmail.com

Nikku netti.jpg

kouluttaja 
Juha Nikku
050 565 0844
juhanikku@suomi24.fi

Saarela Olli NETTI.jpg

radiotoimittaja
Olli Saarela
040 821 9159
olli.saarela@pp1.inet.fi

Timonen Armas NETTI.jpg

sulkumestari
Armas Timonen
050 358 1842
armas.timonen@outlook.com

Vesterinen Marja-Liisa NETTI.jpg

tutkimusjohtaja
Marja-Liisa Vesterinen
040 543 8416
marja-liisa.vesterinen@edusampo.fi

Virkki netti.jpg

kirvesmies
Tapio Virkki
040 809 2747

       


 

Kansallinen Kokoomus

Belinskij Pentti NETTI.jpg

opetusneuvos
Pentti Belinskij
040 564 1066
pentti.belinskij@outlook.com

Grönlund Joonas NETTI.jpg

palvelupäällikkö
Joonas Grönlund
Kokoomuksen valtuustoryhmän puheenjohtaja
0400 699 984
jontun.koti@pp.inet.fi

Hänninen Jyri NETTI.jpg

liiketalouden opettaja 
Jyri Hänninen
040 542 2510
jyri.hanninen@saimia.fi

Iitiä Markus NETTI.jpg

liikunnanopettaja
Markus Iitiä
041 456 1191
markus.iitia@kymp.net

Järvenpää netti.jpg

toimitusjohtaja
Heikki Järvenpää
0400 128 700
heikki.jarvenpaa@exenet.fi

Kopra Jukka NETTI.jpg

kansanedustaja, yrittäjä 
Jukka Kopra
0400 515 066
jukka.kopra@eduskunta.fi

Lehtonen Kullervo NETTI.jpg

DI
Kullervo Lehtonen
0400 616 167
kullervo.lehtonen@pp.inet.fi

Lindh Tuula NETTI.jpg

erikoissairaanhoitaja-kätilö
Tuula Lindh
050 340 8363
tuulalindh@gmail.com

Puolakka Helena NETTI.jpg

terveydenhoitaja, yrittäjä
Helena Puolakka
040 561 6167
helena.puolakka@terveysfenix.fi

Räsänen Erkki NETTI.jpg

DI
lehtori Erkki Räsänen
040 522 8864
erkki.rasanen@tietoviitoset.fi

Segerman Emil NETTI.jpg

vakuutusmyyjä-edustaja
Emil Segerman
040 779 3794
emil_segerman@hotmail.com

Telkkä Tuomas NETTI.jpg

asiantuntija, elinkeinopolitiikka, DI
Tuomas Telkkä
Kokoomuksen valtuustoryhmän
varapuheenjohtaja  
050 372 3397
tuomas.telkka@gmail.com

Vasama Tommi NETTI.jpg

automyyjä
Tommi Vasama
044 303 5530
tommi.vasama@gmail.com

 

 

       

 

Suomen Keskusta

Ahvonen Matti NETTI.jpg

maa- ja metsätalousyrittäjä
Matti Ahvonen
050 523 5483
matti.ahvonen@gmail.com

Arminen Antti NETTI.jpg

maanviljelijä-yrittäjä
Antti Arminen
040 581 7468

Arola netti.jpg

opistoupseeri evp
Tapio Arola
0500 919 324
tapio.arola@pp.inet.fi

Kaarna netti.jpg

maanviljeljiä
Antti Kaarna
050 368 5161
antti.kaarna@pp1.inet.fi

Kemppi Jouni NETTI.jpg

sähköasentaja/työnjohtaja
Jouni Kemppi
Keskustan valtuustoryhmän puheenjohtaja
0400 926 484
jouni.kemppi@pp.inet.fi

 

Laivamaa Hannu NETTI.jpg

luokanopettaja
Hannu Laivamaa
050 307 5800
hannu.laivamaa@pp.inet.fi

 

Lohko netti.jpg

maatalousyrittäjä
Jukka Lohko
0500 163 874
jukka.lohko@luukku.com

Munnukka Riitta NETTI.jpg

farmaseutti
Riitta Munnukka
0500 558 876
riitta.munnukka@gmail.com

Partanen netti.jpg

hyvinvoinnin ja terveyden edistämisen koordinaattori
Tuula Partanen
Keskustan valtuustoryhmän varapuheenjohtaja
040 553 8737
tuula.partanen@pp1.inet.fi

Puhakainen Teppo NETTI.jpg

toimitusjohtaja
Teppo Puhakainen

0400 151 196
teppo.puhakainen@quicknet.inet.fi

 PulliJ netti.jpg

yrittäjä
Jarmo Pulli

0400 355 998
jarmo.pulli@omt-manukatti.com

 Pulli Katri NETTI.jpg

vajaamielishoitaja, koulusihteeri
Katri Pulli

040 533 8842
katri.pulli@pp1.inet.fi

 

Torniainen netti.jpg

 

kansanedustaja, rakennusinsinööri
Ari Torniainen
0400 852 887
ari.torniainen@eduskunta.fi

   



Perussuomalaiset

 Heinonen Kimmo NETTI.jpg

Technical Account Manager
Kimmo Heinonen
050 546 0834
kimmo.heinonen@gmail.com

 Heltimoinen Ilpo NETTI.jpg projektijohtaja
Ilpo Heltimoinen
Perussuomalaisten valtuustoryhmän puheenjohtaja
044 501 7477
ilpo@heltimoinen.fi

 Hooman Ari NETTI.jpg tulliylitarkastaja
Ari Hooman
040 938 2363
ari@arihooman.fi
 Leppänen Marja-Leena NETTI.jpg toimistopäällikkö
Marja-Leena Leppänen
040 775 1757
marja-leena.leppanen@perusnaiset.fi



 Mäkelä Jani NETTI.jpg kansanedustaja
Jani Mäkelä
09 432 3109 
jani.makela@eduskunta.fi
 Nalli Jari NETTI.jpg eläkeläinen
Jari Nalli
044 206 8587
jari.nalli@gmail.com




Papinniemi Markku NETTI.jpg yrittäjä
Markku Papinniemi

044 336 6897
markku_papinniemi@hotmail.com
Tanskanen Heikki NETTI.jpg liikennelentäjä
Heikki Tanskanen
050 599 1997
heikki_tanskanen@hotmail.com


Turkia Juha NETTI.jpg yrittäjä
Juha Turkia
Perussuomalaisten valtuustoryhmän varapuheenjohtaja
 
050 338 8430
juhaturkia10@gmail.com
   
       



Sitoutumaton kansalaisliike Myö 

Härkönen netti.jpg

pakolaisohjaaja/liikkeenharjoittaja 
Juha Härkönen
Sitoutumaton kansalaisliike Myö
valtuustoryhmän puheenjohtaja
040 507 8878
juha.harkonen@pp5.inet.fi
           

Kohvakka-Turja Leena NETTI.jpg

apulaisrehtori 
Leena Kohvakka-Turja
045 121 3879
leena.turja@kymp.net

Partinen Lalli NETTI.jpg

eläkeläinen
Lalli Partinen
0500 250 208
lalli.partinen@gmail.com


Timonen netti.jpg


liikunnanohjaaja, hieroja
Markku Timonen
050 411 7680
Sitoutumaton kansalaisliike Myö
valtuustoryhmän varapuheenjohtaja
manka@markkutimonen.net

 

 

Suomen Kristillisdemokraatit

Moilanen Marjatta NETTI.jpg

lehtori
Marjatta Moilanen
050 386 3184
moilasenmarjatta@gmail.com

Mölsä netti.jpg

varatuomari
Matti Mölsä

0400 655 948
matti.molsa@pp1.inet.fi

 Rantalainen Juha NETTI.jpg

lehtori, lääkäri
Juha Rantalainen
Kristillisdemokraattisen valtuustoryhmän puheenjohtaja
040 734 1541
juharantalainen@hotmail.com

 

 

       

 

Vihreä Liitto

Holopainen Hanna NETTI.jpg

DI
Hanna Holopainen
Vihreän valtuustoryhmän
varapuheenjohtaja
044 571 3463
hanna.holopainen@vihreat.fi

Junttila Virpi NETTI.jpg tutkija
Virpi Junttila
Vihreän valtuustoryhmän puheenjohtaja
050 331 6465
virpi.junttila@vihreat.fi
          
       
Karppinen Tanja NETTI.jpg FM, yhteiskuntasuhdepäällikkö
Tanja Karppinen
0400 811 233
tanja.karppinen@lut.fi